Jdi na obsah Jdi na menu
 


blog

 

www.mojepastely.blogspot.com

 

 

Vzhledem k tomu, že se stále učím pracovat s těmito stránkami, tak jsem založila novou rubriku - Deník kreseb, kde bude mé povídání pokračovat v jiné struktuře....hold moje stránky se pořád vyvíjejí......M.F.

9.8.2011

                  "Mečík",pastel A3

   mecik-pastel-a3.jpg

......a zase další květina.  Je sezóna mečíků, které mám moc ráda, takže jsem neodolala, nějaké koupila a hned se pustila do kresby...loni jsem si také jeden nakreslila (rudý)  a ten  vkládám do "sekce" Květiny.

Dnes vložím ještě jeden odkaz na mé oblíbené stránky, kam se chodím kochat a inspirovat. Je to stránka amerických daily painters, jsou to malíři, kteří kreslí denně obrázek, aby zdokonalovali své umění a denně trénují na malých obrázcích. Zjistila jsem, že to má opravdu něco do sebe, nakreslit každý den aspoň něco - takže se teď snažím najít si chvilku na kreslení v rámci možností.....

8.8.2011

2011_08_pastel_letni-kytice-ii_50x31.jpg

 

 

 

   

 

 

 

 

 

  Dnes přikládám jednu letní kytici lučních květin......

 

7.8.2011

 

2011_08_pastel_zatisi_48x48.jpg

Tak dnes jsem dokončila jedno mé ateliérové zátiší, na kterém jsem pracovala nějaký ten víkend - vznikalo tak, že jsem si nejdřív v aťasu naaranžovala natrhaný heřmánek a doladila nektarinkou, která byla ke svačině ....A  vzhledem k tomu, že kytky vadnou a  do ateliéru se nedostanu každý den - zbytek je dokreslený podle mé fotky.  A ještě přikládám jeden květ gazánie ze skicáře..

 

 

6.8.2011

 

p1060170.jpg

Dnes vkládám za svého skicáře pár svých tzv. "rychlých kuchyňských zátiší", která si kreslím v rámci "tréninku", kdy si vyberu nějakou zeleninu či ovoce z kuchyně, příp. zkombinuji s nádobím a jdu kreslit ...

 

 

 

4.8.2011

Vzhledem k tomu, že je čas dovolené mohu si mimo jiné dopřát luxusu věnovat se kreslení každý den aspoň chvíli, protože v běžném dni vyplněném zaměstnáním a starostí o rodinu se mi to daří hůř....No, a tak se v mém skicáři pomalu množí malé kresbičky, studie a skicy, které sice nejsou výtvarně dokonalé, ale je v nich kouzlo okamžiku, kdy je vytvořím v daný den s určitou náladou...anebo si vezmu pastelky a skicák na výlet a uvidím, jestli se něco podaří. Dnes přikládám malý obrázek studie květiny (název květiny teprve musíme zjistit v atlase...) nakreslené u rybníka..

u-rybnika_studie-kvetiny.jpg